Archív

Navigation Rally

Navigationrally Serbia winter round 2017


_MG_0762
Ako to už býva zvykom, tak aj tento rok, sa koniec mesiaca február  niesol v znamení offroadu Navigationrally Serbia winter round 2017.

Tohtoročná akcia prebiehala v okolí mestečka Palič, ktoré leží len 8km od tretieho najväčšieho mesta Srbska a to Subotice.  Väčšina posádok dorazila už deň pred akciou a tak mali možnosť  zregenorovať, nabrať nové sily alebo napríklad si odbehnúť pozrieť miestnu Zoo či len tak sa prejsť popri jazere v Paliči.

Štartovalo sa vo štvrtok ráno kedy posádky na rozprave dostali štartovné čísla a roadbooky, následne mali jazdci hodinu na prípravu svojich áut a navigácií, aby to bolo spravodlivé posádky štartovali podľa vylosovaných čísel v časových rozostupoch. Po niekoľkých kilometroch už bola pre jazdcov pripravená rýchlostná skúška v kanáli, kde okrem rýchlosti museli preukázať aj svoje zručnosť s volantom pri bočných náklonoch auta. Po dokončení rýchlostnej skúšky posádky ďalej pokračovali podľa roadbookov v ktorých pre nich boli pripravené photopointy  ale aj kopec blata. Druhá rýchlostná skúška bola doslova skúška jazdných vlastností a jazdci si okrem umytia auta v poriadnej mláke mohli odskúšať aj kríženie nápravy či pruženie auta. Po úspešnom absolvovaní rýchlostnej skúšky posádky pokračovali podľa roadbooku až na hotel kde ich čakal vytúžený wellness.

Druhý deň neboli pripravené žiadne rýchlostné skúšky iba photopointy. Avšak organizátori sa spolu s miestnymi Srbmi rozhodli o malé prekvapenie. Pre posádky pripravili miestne masové špeciality z grilu podávané v lepini a tak si jazdci mohli na chvíľu oddýchnuť pod prístreškom pri jazere. Počas celého dňa boli organizátori popri trati a kontrovali či posádky prechádzajú kontrolnými bodmi  a samozrejme robili vidoazáznami a fotografie pre účastníkov.

Tretí deň už posádky nedostali roadbook, ale spoločne v kolóne sme sa presunuli k prvej špeciálnej skúške, ktorá bola zameraná na prácu s navijákom. Všetky posádky túto skúšku zvládli na výbornú a taktiež aj ženské pokolenie tu dokázalo že ženy a offroad patria k sebe. Pri spoločnom presune k ďalšej rýchlostnej skúške sme prechádzali  cez úžasný piesočnatý pôdu a tak sme sa cítili ako niekde na Sahare. Keď sme dorazili na miesto jazdcov čakala dlhá členitá rýchlostná skúška po ktorej nasledovala ďalšia nie však meraná na čas, ale bodovaná za prejazd.

Po úspešnom absolvovaní  všetkých špeciálnych testov a rýchlostných skúšok, po vyzbieraní všetkých photopointov a po zvládnutí všetkých GPS súradníc sme sa dostali na koniec akcie Serbia winter round 2017. Ukončenie akcie sa nieslo v znamení spoločnej večere a vyhlásení  víťazov.

Výsledky Navigationrally Serbia winter round 2017:

 

1.miesto Igor Ubersax Fj cruiser
2.miesto Peter Varga Fj cruiser
3.miesto Ramiz Hodzič Mercedes-Puch

Cena Navigationrally za navigáciu
Vladislav Bouška Mercedes-Puch
Ernest Csiba Jeep Wrangler

Back to top