Archív

Navigation Rally

NAVIGATIONRALLY SERBIA WINTER ROUND 2016

12Už po druhýkrát sa stretli posádky zo Slovenska, Česka a Srbska na NavigationRally by Double Red Serbia winter round 2016.

Súťaž odštartovala vo štvrtok 11. 2. 2016 v malebnom srbskom mestečku Palić. Pred štartom dostali všetky posádky roadbooky s uvedenými GPS súradnicami a úlohami, ktoré musia počas dňa splniť. Hneď prvý deň ich čakali prejazdy kontrolných bodov, pri ktorých sa ukázali nielen šoférske a navigačné schopnosti, ale aj šikovnosť účastníkov v práci s navigáciou. Okrem prejazdov boli pre posádky pripravené aj rýchlostné testy v piesku, blate a vode. Rýchlostné skúšky boli merané na čas.

Druhý deň odštartoval presunom do Národného parku Fruška Gora, cestou však posádky museli nájsť kontrolný bod, kde dostali roadbook s druhou časťou dňa. Práve tu, vo Fruškej Gore, ich čakal nesmierne náročný terén, navyše sťažený neutíchajúcim dažďom.

Tretí deň bol pre jazdcov najťažší, nielen čo sa týka trate, ale aj počasia, ktoré zdanlivo jednoduchú trať zmenilo na poriadne náročný terén plný blata a popadaných stromov. Nevyspytateľnosť počasia a zradnosť terénu spôsobili, že sa aj favoriti riadne zapotili. Posádky okrem terénu čakali aj fotopointy, kde si súťažiaci spravili selfie pri vodopádoch a jaskyni. Aj pri fotení sa ukázalo, že jazdci sú súčasne veľkými fanúšikmi značky Double Red, keďže na žiadnej fotke nechýba buď tričko, topánky, mikina alebo bunda sponzora súťaže Double Red.

Po troch vyčerpávajúcich ale hlavne zábavných dňoch v teréne nasledovalo očakávané vyhodnotenie súťaže v pohodlí a suchu. Keďže boli bodové rozdiely medzi súťažiacimi minimálne, nakoniec sa vyhodnotila prvá šestica víťazov a nie klasická trojica. Na záver sa všetci zhodli na tom, že ako na každej NavigationRally by Double Red, aj na tejto sa prejavil nielen súťaživý duch, ale aj spolupatričnosť a tímová hra. Na súťaži síce išiel každý sám za seba, ale pri problémoch a ťažkostiach súťažiaci držali spolu a pomáhali si.

Výsledky Navigattionrally Serbia winter round 2016

1. Toyota FJ Cruiser: Igor Ubersax, Ľuboš Kaduk
2. Jeep Wrangler: Peter Varga, Ľudovít Godla
3. Jeep Grand Cherokee: Gabriel Dilinger, Peter Dilinge,r Lukáš Kysela
4. Jeep Wrangler: Peter Sekyra, Tomáš Hlavec
5. Nissan Patrol Y61: Ján Málik, Majka Škvarková
6. Nissan Patrol Y61: Peter Kolocay, Richard Hogh

Ďalšia akcia zo série NavigationRally je naplánovaná už na júl. Sledujte www.navigationrally.com!

Back to top