Archív

Navigation Rally

Navigationrally by Double Red 2016

DSC_0018 Tisíctristo kilometrov plných offroadu, navigovania, hľadania photopointov, ale ajkopec zábavy spoznávania nových ľudí a hlavne objavovania čarokrásnej Srbskej prírody – aj to je Navigationrally by Double Red.

 

 

 

Prvé miesto stretnutia bolo v campe Zastavica, kde prebehla registrácia posádok a spoločná uvítacia večera. Hneď ráno sa posádky postavili na štart v rukách držali rootbooky a navigácie no aj napriek tomu netušili čo ich čaká. Prvý deň nebol náročný na jazdenie, posádky mali za úlohu nájsť photopointy a dostaviť sa na point, kde dostali druhú časť rootbooku od ktorej sa im meral čas v 33km úseku. Keď posádky dorazili do Etno Village Sunčana reka čakalo ich prekvapenie. Po prvý krát počas trvania Navigationrally by Double Red sa išla aj nočná jazda čo posádky veľmi potešilo lebo offroad v noci má svoje čaro.

V poradí druhý offroad deň nám skomplikovalo počasie, ktoré nám zdanlivo jednoduché prejazdy podmylo vodou až natoľko, že boli neprejazdné čo malo za následok prerušenie druhej časti dňa. Avšak všetko sa vynahradilo v špeciálnom teste v blate, kde sa aj tí najlepší potrápili.

Pripraviť sa, pozor, štááárt! V tretí deň posádky čakal 280 km presun cez canyon Trešnjice, ktorým viedli tunely, kde posádky mali photopoint, až do campu v Uvaci – Markova ravan. Pri ďalšom photopointe, ktorým posádky prechádzali vo večerných hodinách ich čakal veľmi milý pán Mirko, ktorý našich účastníkov pohostil domácim kozím syrom. Ako to už býva zvykom aj autá dostali poriadne zabrať a pýtali si servis, ktorý im bol poskytnutý do niekoľkých minút. Pre poruchy s autami niektoré posádky dorazili do campu neskor, ale z o čo si lepšou náladou.

Začiatok štvrtého dňa sme strávili spoločne s výhľadom na rieku Uvac, kde sme mohli vidieť vzácny druh supa bielohlavého. Po dostatočnom kochaní sme nasadli do áut a presúvali sa horami, miestami asfaltom, do Kopaoniku. Pri pohľade na tú malebnú prírodu zablišťalo srdce nejedného offroaďáka, ale samozrejme boli miesta, kde nám tuhla krv v žilách pri pohľade na roklinu pod nami. Po náročnom dni nás čakal krásny hotel Rtanj.

Posledný deň akcie ol veľmi blatistý, ale zároveň rýchly lebo prejazdy blatom boli merané na čas. A práve tu sa lámal chlieb pre poradie na stupni víťazov.

Po poslednom odjazdenom kilometri sme vyhlásili víťazov Navigationrally by Double Red 2016.

  1. Miesto Igor Ubersax & Fero Toyota FJ Cruiser

  2. Miesto Viliam Emerici & Inka Bobková Toyota LC 120

  3. Miesto Michal Furdík & Zuzana Furdíková Land Rover Defender

  4. Miesto Tomáš Sima & Františka Surovičová Nissan Terrano

Víťazom gratulujeme a všetkým účastníkom srdečne ďakujeme.

Back to top